Materiály

Fjällräven G-1000, outdoor material,

G-1000® – neporaziteľná klasika

Materiál G-1000® je klasikou oblečenia Fjällräven. Hustotkaný materiál je zmesou 65% polyesteru a 35% bavlny, čo ho robí odolným voči vetru a neuveriteľne pevným. Impregnácia mu dodáva odolnosť voči vode, ktorú možno ešte zlepšiť ekologickým voskom Greenland. Tento pevný materiál odvádza efektívne vlhkosť tela a je ideálnym materiálom pre outdoor.

RODINA MATERÁLOV G-1000

Obľúbený materiál G-1000® prichádza v štyroch verziách: Original, Silent, Lite a Eco. Každá má základné kvality G-1000®, ale zároveň aj špecifické vlastnosti.

 

G-1000 ORIGINAL – TRVÁCNY ORIGINÁL

 

G-1000® Original je zárukou všetkých outdoorových zážitkov. Pôvodne bol tento materiál vyvinutý na stany. Mal zaručiť ľahké a trvácne výrobky. Bol testovaný vo všetkých typoch poveternostných podmienok - od arktických, či subarktických expedícií až po oddych na kávu na skalách v lese. Dnes predstavuje jeden z najprispôsobivejších a najtrvácnejších materiálov

 

G-1000 SILENT – TICHÝ A JEMNÝ

G-1000® Silent je verziou  G-1000® Original s česaným povrchom. Je tichý a zároveň jemný. Výmenou za nižšiu pevnosť ponúka česaný povrch tichý materiál ideálny na poľovačky, či výlety do prírody. Oblečenie pritom môžete nosiť tak často ako len chcete.

 

G-1000 LITE – ĽAHKÝ A CHLADIVÝ

G-1000® Lite má nižšiu hmotnosť a zároveň chladí viac ako G-1000® Original, čo z neho robí ideálny, ľahký materiál na trekkingové, dlhotrváce oblečenie. G-1000® Lite je vyrobený z Ripstop, čo znamená, že aj napriek nízkej hmotnosti zaručuje dlhotrváce použitie.

 

G-1000 ECO – EŠTE ZELENŠÍ VÝBER

Všetky naše výrobky z materiálu G-1000® sú určené na dlhodobé nosenie, takže nový výrobok nebudete potrebovať veľmi dlhý čas a šetríte tým životné prostredie. Materiál G-1000® Eco Materiál G-1000® je v rešpektovaní prírody ešte dôslednejší, pretože pochádza zo zmesi organickej bavlny a recyklovaného polyesteru.

Vetruodolný
Pevný tkaný materiál G-1000® je odolný voči vetru. Impregnácia navyše zaručuje kompletnú ochranu proti vetru aj proti komárom, ktorým sa nepodarí prejsť cez látku

Pevný
Materiál G-1000® vydrží mnohonásobné nosenie – vydrží až dvojnásobne viac ako denim. Tento materiál je navyše ľahký, takže oblečenie z neho je ideálne na cestovanie a outdoor.

Vodeodolný
Vďaka impregnácii voskom Greenland sa oblečenie z materiálu G-1000® stáva extra odolným voči dažďu a vlhkosti. Ideálne do prehánok. Ak už materiál navlhne, rýchlo schne.

Ochrana proti UV
Pevne tkaný materiál zabezpečuje takmer 100% ochranu pred slnečnými lúčmi alfa a beta.

Bezpečné proti moskytom
G-1000® chráni pred komármi a preto je to ideálny materiál na oblečenie do hôr a lesov.

 

Hydratic® – a ste v suchu
Oblečenie odolné voči vetru a vode vyrobené z materiálu Hydratic® umožňuje únik telesnej teploty a zabraňuje nepríjemnemu poteniu. Oblečenie je priedušné, ale vodeodolné, čo znamená, že chráni pred dažďom a vlhkom a zároveň odvádza pot. Hydratic®  sa používa ako povrchová úprava, laminátová, alebo voľná podšívka. Dodáva oblečeniu vodeodolnosť a priedušnosť.

Vodeodolnosť sa meria vodným stĺpcom, teda na materiál sa vyvíja tlak dovtedy, kým nezačne prepúšťať vodu. Čím vyššia hodnota vodného stĺpca, tým vyšší tlak materiálu. Technicky to môžeme vyjadriť tak, že výrobok,  ktorý má vodný stĺpec 1000 mm je vodeodolný, hoci naň môže byť vyvinutý aj vyšší tlak, napr. pri kľaknutí si na vlhký povrch.Oblečenie s Hydratic® má vodný stĺpec od 5,000 do 20,000 mm.Priedušnosť sa meria v gramoch vody na m2 za 24 hodín, t.j. koľko vlhkosti sa za deň odparí. Hydratic® má priedušnosť od 3,000 do 15,000 gramov. Čím vyššia hodnota, tým viac vlhkosti materiál prepúšťa smerom von.

Hydratic® IQ – extra smart.

 Najnovší materiál Hydratic® má špeciálnu vlastnosť – dokáže sa prispôsobiť prostrediu. Hydratic® IQ reaguje na teplo, napríklad keď sa Vám telo zahreje pri aktivite, alebo reaguje aj vtedy, keď teplota materiálu klesne pod 0° C. Pod touto teplotou materiál uvoľňuje menej vlhka a tepla, čo dovoľuje udržiavať teplotu tela, ktorá je v chlade veľmi potrebná.

Hydratic® Silent

Špeciálne navrhnutý tichý materiál. Je 100% odolný voči vetru, voči vode a priedušný, pre ešte lepšiu funkčnosť a pohodlie. Má česaný povrch, takže výrobky z neho sú veľmi tiché, jemné a funkčné.

Bambus. Bambusové vlákno je prírodné, antibakteriálne eko-vlákno s vysokou priedušnosťou, jemné na dotyk a veľmi pohodlné.

Bambus je priedušný  
Ak ste navštívili tropickú krajinu, kde sa bambus používa, zistili ste, že na dotyk chladí. Táto vlastnosť sa zachováva aj v bambusovom vlákne. Vďaka jeho štruktúre je oblečenie priedušnejšie, pohodlnejšie a má lepšiu termoreguláciu ako iné porovnateľné vlákna. Je to spôsobené tým, že krížne vlákna bambusu sú vyplnené malými otvormi. Vďaka tomu, sa v oblečení z bambusového vlákna cítili pohodlne po celý deň. Ideálne do letných dní.

Bambus je antibakteriálny  -Antibakteriálna zložka bambusového vlákna spôsobuje, že sa v ňom nedržia baktérie a navyše tento materiál má protizápachovú funkciu.

Bambus je ekologický -Využívanie bambusu neničí ekosystém, pretože si nevyžaduje použitie pesticídov, alebo hnojív. Je hypoalergénny a plne organický.

 

MT – ideálny na cestovanie
MT, alebo Micro Travel je zmes micropolyamidu a bavlny, jemná na dotyk. Tento materiál je ľahký, pevný a pohodlný. Chráni pred UV žiarením, je jemne odpudivý voči vode a takmer vôbec sa nekrčí.Navyše s vysokou priedušnosťou. 

Rýchloschnúci
Oblečenie z materiálu MT je vysoko priedušné a rýchlo sa suší – až trikrát rýchlejšie ako výrobky z bavlny.

Ľahký
Oblečenie vyrobené z materiálu MT je ľahké a takmer vôbec sa nekrčí, ideálne oblečenie na cestovanie a dobrodružstvá v teplom počasí.

Ochrana proti UV žiareniu
MT je vysokoochranný materiál, ktorý tlmí takmer celkovo UV žiarenie, alfa aj beta lúče. Poskytuje dvakrát vyššiu ochranu ako podobné výrobky z bavlny.

CT Comfort Travel
Comfort Travel (pohodlný na cestovanie) Vám udrží v suchu a v pohodlí v teplom a vlhkom prostredí, pretože má výborný presun vlhkosti a je vysoko priedušný.
Dokonalý spoločník na cesty – ľahko sa udržiava a nekrčí sa.
• ľahká údržba/nekrčí sa
• UV 50+
• vodenepriepustný

Stormblocker
Membrána odolná voči vetru, ktorá prepúšťa vlhkosť tela. Ideálny na aktivity, pri ktorých sa spotíte a potrebujete kompletnú ochranu proti vetru. Stormblocker neprepúšťa vodu a preto zostanete v suchu počas kratších dažďov. Stormblocker   poskytuje flexibilné, všestranné oblečenie na rôzne aktivity.

 

Active Wool
Zmes vlny merino a syntetických vlákien prináša oblečenie s vynikajúcimi termo a prenosnými vlastnosťami. Oblečenie nezapácha ani po niekoľkodňovom nosení. Vlna dodáva teplo aj vtedy, keď je materiál vlhký. Je to preto, lebo prirodzená konštrukcia vlnených vlákien vytvára milióny malých vzduchových bubliniek, ktoré zachytia teplotu tela. Syntetické vlákna urobia oblečenie trvácnejším a zároveň umožňujú rýchlejší prenos vlhkosti od pokožky a rýchlejšie sušenie oblečenia.

Vinylon F – Oskúšaný časom
Vinylon F je funkčný materiál, ktorý robí vaky Kånken zdanlivo nesmrteľnými už 25 rokov. Hoci je syntetickým vláknom, má mnohé vlastnosti prírodných vlákien. Využíva sa predovšetkým na vaky, ktoré si vyžadujú nepriepustnosť vody.
Napriek svojej počiatočnej funkčnosti, povrch materiálu stráca časom vlastnosti, čo ho robí stále menej odolným voči vode. Vinylon F nevyžaduje vrstvu. Pohlcuje vlhkosť lepšie ako iné syntetické vlákna, tvári sa ako prírodné vlákno.
Výsledkom je ľahší a trvácnejší materiál. Spolu s dokonalou odolnosťou voči ošúchaniu je Vinylon F materiál, ktorý dokazuje funkčnosť každým rokom. Má pomer ľahkosť – extra trvácnosť, ktorý nedokáže poraziť žiadny moderný materiál. Hmotnosť 145g/m2 možno porovnať so súčasnými ľahkými materiálmi používanými na výrobu vakov, avšak tie majú iba polovičnú životnosť. 

Comfort Fleece
Najkvalitnejší polyesterový flís Vás zachová v teple a suchu. Tento materiál má ideálny pomer teplo-hmotnosť a preto si zachová tvar a nezožmolkuje sa aj po niekoľkých praniach v práčke. Vďaka prenosu vlhkosti a tým, že je priepustný voči vetru oceníte tento materiál hlavne pri aktivitách, kde Vás vietor osvieži. Zelená líška znamená, že daný materiál je ekologický, vyrobený z organickej bavlny, bambusu, recyklovaných a/alebo recyklovateľných vlákien.

Bavlna. Prírodné bavlnené vlákno ponúka nenahraditeľný pocit na pokožke. Hoci sa suší len pomaly a je to relatívne ťažký materiál, má stále miesto v každej kolekcii oblečenia. Oblečenie z čistej bavlny je predovšetkým na ľahšie aktivity v horúcom prostredí. Značka Fjällräven využíva iba najkvalitnejšiu bavlnu z dlhých vlákien.

Zelená líška znamená, že daný materiál je ekologický, vyrobený z organickej bavlny, bambusu, recyklovaných a/alebo recyklovateľných vlákien.

Eco Circle
Systém ohľaduplný k životnému prostrediu ECO Circle redukuje spotrebu energie o 84% v porovnaní s výrobou nových polyesterových materiálov z ropy. Veľký krok pre lepšiu budúcnosť. V porovnaní s výrobou nového polyesteru z ropy, ECO CIRCLE znižuje emisie CO2 o 77%. Oceniteľný príspevok k prevencii globálneho otepľovania. Eco Circle – recyklované materiály.

 

TC-1200 Textília, ktorú používame ako vonkajšiu vrstvu pre bundy, nohavice, vesty a čiapky. Je mimoriadne odolná voči vonkajšiemu mechanickému poškodeniu. Táto husto tkaná textília je odolná voči vetru a vonkajšia impregnácia jej dodáva odolnosť voči vode. Textília je rýchloschnúca, odolná voči UV žiareniu a nenáročná na údržbu. Zloženie: 65% polyester a 35% bavlna .

 

TC Lite Látka s mnohými excelentnými vlastnosťami. Bola vyvinutá špeciálne pre dosiahnutie maximálne vysokej priedušnosti a komfortu v teplom počasí. Veľmi rýchlo schne a je nekrčivá. Kombinácia 65 % husto tkaného polyesteru a 35% bavlny zaručuje jej dlhú životnosť a veľkú odolnosť voči vetru. Má špeciálnu úpravu pre dosiahnutie maximálnej odpudivosti voči vode.
 
APF Anti Piling Fleece Flís najvyššej kvality – ani po dlhom nosení sa na jeho povrchu nevytvárajú „žmolky". Časté nosenie a pranie v práčke nezmení vlastnosti tohto výrobku.
 
Zip-In-System Séria výrobkov, ktoré môžu byť pomocou systémov zipsov kombinované s inými sériami, napr. pre zateplenie a pod.
 
2-vrstvová membrána 2 - vrstvová vetru odolná a nepremokavá funkčná membrána, ktorá dýcha. Membrána je zapracovaná v podšívke. Používa sa najmä v poľovníckom oblečení, ktoré je tiché
 
3-vrstvová membrána 3 - vrstvová vetru odolná a nepremokavá funkčná membrána, ktorá dýcha. Membrána je laminovaná medzi vonkajšiu vrstvu a podšívku. Známa ako 3-vrstvová tkanina. V 3-vrstve oblečenia vonkajšia vrstva je vetru a vode odolná. Odevy tejto kategórie nemajú podlepené švy. 

 

Teflón Teflón je impregnácia vyrábaná nadnárodnou spoločnosťou Du Pont. Okolo vlákna tvorí štít odpudzujúci vodu a nečistoty. Vďaka tejto povrchovej úprave majú odevy výborný vzhľad a sú funkčné po dlhú dobu.

 

Podlepené švy Tento symbol znamená, že švy sú podlepené. Preto voda nemôže preniknúť cez švy odevu.
 
Priedušné Odevy s týmto symbolom majú vysokú priedušnosť – „dýchajú“.
 
Scotchgard Impregnácia povrchu odevov vyvinutá spoločnosťou 3M. Odpudzuje nečistoty a vodu, pričom neovplyvňuje priedušnosť materiálu.


 


BioLogic Titanium patrí k novým kategóriam látok odstraňujúcím ludský pach a poskytujúci anti-bakteriálnu ochranu. Po prvé je v loveckom oblečení použité k životnému prostrediu šetrného Dioxidu titanu (Ti02) pre vytvorenie efektívneho riešenia pre elimináciu pachu, vírusov a baktérií.
BioLogic Titanium je nanášaný ako mikroskopický film a jeho molekuly (8-10Nm) vytvárajú polo-stálý, takmer neviditeľný poťah, chrániaci pred biologickou kontamináciou a pomáhajúci ničiť všetky druhy mikróbov.
Ti02 film funguje roky bez nutnosti znovu nanášania alebo údržby. Poskytuje maximálny výkon iba vďaka slnečným paprskom a látka s touto vrstvou zostává vo vynikajúcom stave, samo-čistiaci a biologicky bezpečný. 

 

COVERTEX-Alternatívna membrána, ktorá je odolná voči vode a vetru a popritom má vysokú schopnosť parupriepustnosti

 

 

 

Nákupný košík
Nemáte žiadne položky v nákupnom košíku.