O výrobcoch

História spoločnosti

Príbeh, ktorý sa ukrýva za zrodom značky  Fjällräven sa začal v roku 1950, kedy sa vtedy 14 ročný Åke Nordin, chlapec zo severošvédskeho mesta Örnsköldsvik, vybral do hôr. Åke trávil viac času v prírode ako doma. Nepáčili sa mu vtedajšie malé, nepohodlné ruksaky v tvare hrušky, ktoré musel nosiť spustené vzadu. Rozhodol sa zmeniť ich výzor a vytvoril si drevenú konštrukciu.

Drevená konštrukcia vylepšila rozloženie váhy po celom chrbte. Takýto ruksak nezvýšil len pohodlie pri nosení, ale zároveň dokázal uniesť aj ťažšie predmety. Táto inovácia postupne urobila outdoor dostupnejší pre viac ľudí. Bol to fantastický objav. Práve rám ruksaka, podporný princíp využívaný dodnes, spôsobil štart Åkeho vlastnej firmy v roku 1960. Pomenoval ju Fjällräven, čo po švédsky znamená arktická líška, na počesť tohto malého predátora, ktorý žije v tých najdrsnejších podmienkach švédskych lesov.

Z malej miestnosti v pivnici v Örnsköldsviku, sa dnes Fjällräven rozšíril takmer do všetkých kútov sveta. Základné myšlienky sa však nezmenili: ponúknuť funkčný výstroj na častejšie a pohodlnejšie výlety do prírody. Ako nadšenci outdooru milujeme slobodu. Tá pre nás znamená kvalitne využitý čas.

Aj dnes máme rovnaké výzvy ako keď si Åke založil firmu. Pre oblečenie, ale aj pre výstroj sa snažíme nájsť inovatívne, praktické riešenia, lepšie materiály, znížiť hmotnosť a zlepšiť voľnosť pri pohybe. Práve to, je jedným z dôvodov, prečo výstroj Fjällräven nepodlieha meniacim sa trendom, ale je stálicou počas niekoľkých rokov. Sme radi, ak sa nám podarí aspoň na chvíľku Vás nadchnúť.  

Fjällräven - kvalitne strávený čas

Možno Vás nadchne krása kvetu, ktorý sa odráža na jazere. Možno divá malina alebo Vám stačí vychutnať si nádych na čerstvom vzduchu. Takáto oslobudzujúca myšlienka Vám môže zmeniť deň, kedy sa v kancelárii cítite ako v pasci.
Sloboda pre Vás môže znamenať dlhé lezenie, rozhodnutie, kde prenocovať alebo vybrať sa do inej, vzdialenejšej krajiny. Kvalitne strávený čas si starostlivo vyberáte. Milovníci prírody sa určite rozhodnú stráviť ho práve v nej.

V minulosti ľudia žili v prírode a v súzvuku s prírodou. Myslíme si, že v snahe stať sa dominantným druhom planéty je určitý protiklad. Chceme byť dominatní, ale sme zraniteľní, a preto  mierime do nášho prirodzeného prostredia.
Myšlienka, ktorá stojí za značkou Fjällräven vychádza z jednoduchého pozorovania. Prekážkam, s ktorými sa stretávame v prírode chceme čeliť starostlivo premyslenou funkčnosťou. Pred 50 rokmi to bola drevená konštrukcia, ktorá rozložila váhu na celú plochu chrbta a stala sa štandardom u všetkých výrobcov.  
Po stopách myšlienky evolúcieAj dnes máme rovnaké výzvy ako keď sme začínali. Nájsť inovatívne, praktické riešenia, vylepšiť materiály, znížiť hmotnosť a zlepšiť voľnosť pohybu v oblečení a s doplnkami, ktoré nosíte.
Vyberte sa von a vychutnajte si pokoj prírody.
Sme radi, ak sa nám podarilo aspoň na chvíľu Vás zaujať.  
Náš spôsob výroby nasleduje myšlienky evolúcie. Malé zlepšenie po každej generácii. Všimnete si, že naša výstroj nepodlieha rýchlo sa meniacim trendom, ale trvá niekoľko sezón.

Vyberte sa von a vychutnajte si pokoj prírody.

  

Filozofia Pinewood

Pinewood je špičkové švédske oblečenie pre aktívny pohyb a život v prírode. Má široký sortiment pre všetkých, ktorí radi trávia veľa času vonku - či už je to pešia turistika v horách, rybárska výprava, lov alebo prechádzka s vaším psom. Ponúka veľa kvalitných a funkčných produktov s rozumnými cenami, ktoré dokážu spríjemniť a predĺžiť dobu vášho pobytu v prírode. Vývoj produktu je nesmierne dôležitý, najmä v tomto odbore - oblečenie pre aktívny pohyb a život v prírode.

Seeland -vytvorené pre teba

Kolekcia Seeland sa považuje za jednu z najšpecializovanejších kolekcií outdoorového oblečenia na trhu. Ako nadšení športovci poznáme pocit mať oblečenie ušité podľa vlastných predstáv. Či štípe mráz, páli slnko alebo sa chystáte na poľovačku, je dôležité mať istotu, že oblečenie a výstroj vás ochráni v prírode a zároveň dáva príležitosť konať rýchlo a efektívne.

Práve preto sme sa pri tvorbe kolekcie zamerali na to, aby pozostávala zo širokého radu špecializovaných dizajnov, takže nájdete presne to, čo bude najlepšie zodpovedať vaším individuálnym potrebám. Pri tvorbe kolekcie sme vychádzali z návrhov a požiadaviek našich partnerov z celej Európy a výsledkom je oblečenie, ktoré uspokojí aj najnáročnejších športovcov – od Španielska na juhu až po Nórsko či Fínsko na severe. V akejkoľvek teplote poľujete, či pozorujete v lese, na poliach, či v horách, vďaka nášmu oblečeniu zažijete vrcholný poľovnícky zážitok .
Základom kolekcie Härkila je tradícia a technológia. Bola navrhnutá v nádhernej, ale krutej prírode Švédska. Pri jej tvorbe sme vychádzali z dlhoročných skúseností bezpečného a účinného pohybu v lesoch a na horách, počas všetkých ročných období. Oblečenie navrhli samotní zákazníci, my sme stavili na ich otestovanú funkčnosť a vynovené materiály.
Ako mnohí priaznivci outdooru, aj my sme veľmi zvedaví. Radi objavujeme nové cesty, nové technologické materiály, ktoré Vám prinesú ešte kvalitnejší zážitok, nech už objavujete kdekoľvek. Už dlhé roky spolupracujeme so spoločnosťou, ktorá priniesla Gore-Tex®, najlepšie membrány a technické odevy na svete. Aj vďaka našim ostatným dodávateľom vysokokvalitných materiálov sa považujeme za jedných z najlepších výrobcov outdoorového oblečenia.

 

Značka Jack Pyke je charakteristickou črtou poľovníckeho príslušenstva už viac ako 20 rokov.  Čím viac sa počas tohto obdobia neustále usilovali o zlepšenie ako kvality, tak aj o rozšírenie ich ponuky cenovo dostupných produktov, tým viac sa ich vlastný maskovací vzor s motívom „anglického duba“ stáva čoraz obľúbenejším. Veľmi nás teší, že Vám prostredníctvom nášho anglického vzoru pomáhame splynúť a byť nenápadnými v prírode. V našej ponuke nájdete poľovnícke bundy, nohavice, tričká, mikiny, vesty, obuv,  pončo plášte, rukavice, ponožky, čiapky a taktiež našu novú ponuku značky Pro Sport, v ktorej nájdete okuliare, ušné chrániče a tašky, špeciálne vytvorené pre športových strelcov.

 

Talianska značka Safari Sport ® má dvadsaťročné skúsenosti v oblasti poľovníctva a rybárstva odevnej výroby  a vždy zaručuje široký výber oblečenia, presnosť a rozmanitosť v stanovách. Všetky produkty vyrobené v  Safari  Sport sú starostlivo vyberané špecializovanými  pracovníkmi.

Poskytujeme našim zákazníkom široké spektrum poľovníckeho a rybárskeho oblečenia, všetko z vysoko kvalitných tkanín až do posledného detailu. Naše oblečenie ponúka vysokú úroveň komfortu a vynikajúcu odolnosť na uspokojenie všetkých potrieb našich zákazníkov. Nájdete u nás 100% bavlnené nohavice na lov, bavlnené vesty a vodoodpudivú zmes bavlny k výrobe búnd. Okrem nepremokavých kožených topánok, svetrov a poľovníckych klobúkoch Vám Ponúkame všetko, čo potrebujete, aby ste boli vždy dobre vybavení na poľovanie či rybolov.

 

Značka Hanwag nesie meno jej zakladateľa, rodáka z bavorského mestečka Jetzendorf,  Hansa Wagnera. V roku 1921 začal tradíciu zákazkovou výrobou a pokračoval produkciou klasických bavorských topánok s dvojitým prešívaním. Ešte v 20-tych rokoch sa v jeho rukách zrodili prvé lyžiarky a páry turistickej obuvi.

Od 70-tych rokov sa Hanwag špecializuje na výrobu funkčnej obuvi pre nadšencov horolezectva a paraglidingu. Jej základnými vlastnosťami je funkčnosť a pohodlnosť, ktorá sa dosahuje redukciou tlaku na píšťalu a svaly lýtka. 

V súčasnosti tvorí ponuku trekingová, turistická a horolezecká obuv a naším prvoradým poslaním je spokojnosť zákazníka. Filozofia „Vývoj založený na tradícii“ v sebe kombinuje tradičné hodnoty s inovatívnymi nápadmi.

Nadšenci outdooru  oceňujú produkty Hanwag pre ich výnimočnú kvalitu, trvácnosť, extra pohodlie a funkčné materiály.

Presvedčte sa aj Vy a vyberte si z našich nových kolekcií:

 

ROCK – pre nadšencov náročného lezenia na skalách;

 

 

 

TREK – trekingová obuv vhodná do vysokohorského terénu a na dlhé túry, ktorá získala ocenenia v mnohých testoch;

 

 

 

TREK LIGHT – ľahká obuv s jemnou podrážkou pre začiatočníkov, milovníkov ľahších výstupov a tých,  ktorí hľadajú pohodlné topánky na každý deň;

 

 

 

TRAIL – všestranná obuv s nízkou hmotnosťou do každého počasia, určená na každodenné nosenie a túry;

 

 

 

TRAVEL – ideálna pre cestovateľov, z rýchlo schnúceho materiálu s protizápachovou funkciou a chladiacim efektom;

 

 

 

DOUBLE-STITCHED – klasika značky Hanwag s vlastnosťami ako trvácnosť a odolnosť;

 

 

 

AIR – funkčná obuv pre nadšencov paraglidingu s materiálom Gore-Tex. Svetová jednotka.

 

WINTER – kolekcia zimnej obuvi s neoceniteľnými vlastnosťami ako izolácia, stabilita a priľnavosť.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hunters Video - poľovnícke a rybárske DVD filmy

Filmy spoločnosti Hunters Video Ltd., sú preložené do trinástich jazykov (angličtiny, nemčiny, švédčiny, francúzštiny, fínčiny, ruštiny, dánčiny, češtiny, španielčiny, taliančiny, turečtina, poľštiny a maďarčiny). Sú považované za najlepšie poľovnícke filmy na svete. Cieľom spoločnosti Hunters Video Ltd. je neustále rozvíjať spoločnosť a udržiavať úroveň kvality svojich filmov. Naším cieľom je sprostredkovať divákom počas sledovania našich filmov plný zážitok. Bezpečnosť a etika sú prvoradé faktory v našich filmoch, ktoré sú inšpiráciou pre našich divákov na ich ďalších loveckých výpravách.

Spoločnosť Hunters Video Ltd. používa na natáčanie a editáciu svojich filmov najlepšie technológie a spolupracuje s najlepšími výrobcami za účelom zaručenia úrovne kvality. Poul Erik Madsen založil Hunters Video Ltd. v roku 1992 na základe myšlienky produkovať poľovnícke filmy najvyššej kvality s množstvom užitočných informácií. Jeho práca ho za viac ako desať rokov zaviedla do mnohých krajín po celom svete s mimoriadnymi poľovníckymi oblasťami. Natočil viac ako 60 filmov, ktoré obsahujú všetko, od lovu králikov v Škótsku, až po lov slonov v Tanzánii.

Poul Erik Madsen sa v prvom rade zameriava len na lov puškou a chce v tom pokračovať aj naďalej a prinášať ďalšie nové destinácie. Avšak očakáva sa, že počet filmov založených na lovoch puškou sa budú viac orientovať smerom "ako na to" pre mladých, ale aj skúsených lovcov.

Za Hunters Video:

Náš tím sa skladá z mnohých nadšených ľudí, ktorí sú najlepší vo svojom odbore.

- Poul Erik Madsen- Majiteľ- Fotografie & Úprava
- Steen Klitgaard- Fotografie & Úprava
- Niels Kaysen- Marketing, Učtovník
- Marianne Lund- Recepcia
- Jens Henrik Rafn- Fotografie & Úprava
- Morten Vestergaard Knudsen- Správca webu
- Jan Delaporte- Nazávislý externý
- Henrik Hammel- Nazávislý externý

 

Nákupný košík
Nemáte žiadne položky v nákupnom košíku.