História spoločnosti


Príbeh, ktorý sa ukrýva za zrodom značky  Fjällräven sa začal v roku 1950, kedy sa vtedy 14 ročný Åke Nordin, chlapec zo severošvédskeho mesta Örnsköldsvik, vybral do hôr. Åke trávil viac času v prírode ako doma. Nepáčili sa mu vtedajšie malé, nepohodlné ruksaky v tvare hrušky, ktoré musel nosiť spustené vzadu. Rozhodol sa zmeniť ich výzor a vytvoril si drevenú konštrukciu.

Drevená konštrukcia vylepšila rozloženie váhy po celom chrbte. Takýto ruksak nezvýšil len pohodlie pri nosení, ale zároveň dokázal uniesť aj ťažšie predmety. Táto inovácia postupne urobila outdoor dostupnejší pre viac ľudí. Bol to fantastický objav. Práve rám ruksaka, podporný princíp využívaný dodnes, spôsobil štart Åkeho vlastnej firmy v roku 1960. Pomenoval ju Fjällräven, čo po švédsky znamená arktická líška, na počesť tohto malého predátora, ktorý žije v tých najdrsnejších podmienkach švédskych lesov.

Z malej miestnosti v pivnici v Örnsköldsviku, sa dnes Fjällräven rozšíril takmer do všetkých kútov sveta. Základné myšlienky sa však nezmenili: ponúknuť funkčný výstroj na častejšie a pohodlnejšie výlety do prírody. Ako nadšenci outdooru milujeme slobodu. Tá pre nás znamená kvalitne využitý čas.

Aj dnes máme rovnaké výzvy ako keď si Åke založil firmu. Pre oblečenie, ale aj pre výstroj sa snažíme nájsť inovatívne, praktické riešenia, lepšie materiály, znížiť hmotnosť a zlepšiť voľnosť pri pohybe. Práve to, je jedným z dôvodov, prečo výstroj Fjällräven nepodlieha meniacim sa trendom, ale je stálicou počas niekoľkých rokov. Sme radi, ak sa nám podarí aspoň na chvíľku Vás nadchnúť.  

Fjällräven - kvalitne strávený čas

Možno Vás nadchne krása kvetu, ktorý sa odráža na jazere. Možno divá malina alebo Vám stačí vychutnať si nádych na čerstvom vzduchu. Takáto oslobudzujúca myšlienka Vám môže zmeniť deň, kedy sa v kancelárii cítite ako v pasci.
Sloboda pre Vás môže znamenať dlhé lezenie, rozhodnutie, kde prenocovať alebo vybrať sa do inej, vzdialenejšej krajiny. Kvalitne strávený čas si starostlivo vyberáte. Milovníci prírody sa určite rozhodnú stráviť ho práve v nej.

V minulosti ľudia žili v prírode a v súzvuku s prírodou. Myslíme si, že v snahe stať sa dominantným druhom planéty je určitý protiklad. Chceme byť dominatní, ale sme zraniteľní, a preto  mierime do nášho prirodzeného prostredia.
Myšlienka, ktorá stojí za značkou Fjällräven vychádza z jednoduchého pozorovania. Prekážkam, s ktorými sa stretávame v prírode chceme čeliť starostlivo premyslenou funkčnosťou. Pred 50 rokmi to bola drevená konštrukcia, ktorá rozložila váhu na celú plochu chrbta a stala sa štandardom u všetkých výrobcov.  
Po stopách myšlienky evolúcieAj dnes máme rovnaké výzvy ako keď sme začínali. Nájsť inovatívne, praktické riešenia, vylepšiť materiály, znížiť hmotnosť a zlepšiť voľnosť pohybu v oblečení a s doplnkami, ktoré nosíte.
Vyberte sa von a vychutnajte si pokoj prírody.
Sme radi, ak sa nám podarilo aspoň na chvíľu Vás zaujať.  
Náš spôsob výroby nasleduje myšlienky evolúcie. Malé zlepšenie po každej generácii. Všimnete si, že naša výstroj nepodlieha rýchlo sa meniacim trendom, ale trvá niekoľko sezón.

Vyberte sa von a vychutnajte si pokoj prírody.

  

Filozofia Pinewood

Pinewood je špičkové švédske oblečenie pre aktívny pohyb a život v prírode. Má široký sortiment pre všetkých, ktorí radi trávia veľa času vonku - či už je to pešia turistika v horách, rybárska výprava, lov alebo prechádzka s vaším psom. Ponúka veľa kvalitných a funkčných produktov s rozumnými cenami, ktoré dokážu spríjemniť a predĺžiť dobu vášho pobytu v prírode. Vývoj produktu je nesmierne dôležitý, najmä v tomto odbore - oblečenie pre aktívny pohyb a život v prírode.

 

Značka Hanwag nesie meno jej zakladateľa, rodáka z bavorského mestečka Jetzendorf,  Hansa Wagnera. V roku 1921 začal tradíciu zákazkovou výrobou a pokračoval produkciou klasických bavorských topánok s dvojitým prešívaním. Ešte v 20-tych rokoch sa v jeho rukách zrodili prvé lyžiarky a páry turistickej obuvi.

Od 70-tych rokov sa Hanwag špecializuje na výrobu funkčnej obuvi pre nadšencov horolezectva a paraglidingu. Jej základnými vlastnosťami je funkčnosť a pohodlnosť, ktorá sa dosahuje redukciou tlaku na píšťalu a svaly lýtka. 

V súčasnosti tvorí ponuku trekingová, turistická a horolezecká obuv a naším prvoradým poslaním je spokojnosť zákazníka. Filozofia „Vývoj založený na tradícii“ v sebe kombinuje tradičné hodnoty s inovatívnymi nápadmi.

Nadšenci outdooru  oceňujú produkty Hanwag pre ich výnimočnú kvalitu, trvácnosť, extra pohodlie a funkčné materiály.

Presvedčte sa aj Vy a vyberte si z našich nových kolekcií:

 ROCK – pre nadšencov náročného lezenia na skalách;

TREK – trekingová obuv vhodná do vysokohorského terénu a na dlhé túry, ktorá získala ocenenia v mnohých testoch;

TREK LIGHT – ľahká obuv s jemnou podrážkou pre začiatočníkov, milovníkov ľahších výstupov a tých,  ktorí hľadajú pohodlné topánky na každý deň;

TRAIL – všestranná obuv s nízkou hmotnosťou do každého počasia, určená na každodenné nosenie a túry;

TRAVEL – ideálna pre cestovateľov, z rýchlo schnúceho materiálu s protizápachovou funkciou a chladiacim efektom;

DOUBLE-STITCHED – klasika značky Hanwag s vlastnosťami ako trvácnosť a odolnosť;

 AIR – funkčná obuv pre nadšencov paraglidingu s materiálom Gore-Tex. Svetová jednotka.

 WINTER – kolekcia zimnej obuvi s neoceniteľnými vlastnosťami ako izolácia, stabilita a priľnavosť.